O placówce

Przedszkole Publiczne Nr 2 w Jelczu-Laskowicach (dawne Przedszkole Niepubliczne „Entliczek”) rozpoczęło swoją działalność 01.07.2018 r. Placówka usytuowana jest w środku Osiedla Metalowców, przy ul. Liliowej 3. Jest to adaptacja budynku żłobka z lat 80-tych.

Jesteśmy przedszkolem posiadającym 7 oddziałów w macierzystej placówce, mieszczącej się przy ul. Liliowej 3,  do których uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 - 5 lat oraz 2 oddziały w filii, mieszczącej się w Szkole Podstawowej Nr 2, do których uczęszczają dzieci w wieku 5 lat.

W placówce macierzystej dysponujemy siedmioma nowocześnie wyposażonymi salami z bogatą bazą dydaktyczną, łazienkami, trzema szatniami, dwoma salami terapii pedagogicznej oraz dwoma placami zabaw wyposażonymi w profesjonalny sprzęt do zabaw na świeżym powietrzu.

W filii w SP2 dzieci również mają do dyspozycji bogato wyposażone sale wraz z łazienkami, korzystają z placu zabaw należącego do szkoły podstawowej, są też częstymi gośćmi w placówce macierzystej.

Pracujemy w godzinach od 6:00 – 17.00 od poniedziałku do piątku.

Specyfiką naszego przedszkola jest akceptacja wszystkich dzieci takimi jakie są, bez próby zmian ich osobowości. Podziwiamy ich spontaniczność, entuzjazm oraz rozbudzamy ciekawość świata. Staramy się stworzyć im miłą, przyjazną atmosferę. Podejmowane przez nas działania dają dzieciom szansę na rozwijanie talentów, wyobraźni, zdobywanie nowych umiejętności. Jest to miejsce spotkań z przyjaciółmi i świetnej zabawy.

Przedszkole dysponuje własną kuchnią, gdzie przygotowywane są pełnowartościowe, smaczne, domowe posiłki dla wszystkich przedszkolaków – i tych w placówce macierzystej, i tych uczęszczających do filii. Dzieci przy tej okazji mają możliwość poznania nowych smaków, szczególnie owoców i warzyw. Artykuły spożywcze są świeże i wysoko gatunkowe. Zapewniają nam to stali dostawcy.

Copyright © 2020. Publiczne Przedszkole nr 2 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.