Informacja dla Rodziców z Przedszkola „Magdalenka” 2020-07-13

Informacja dla Rodziców z Przedszkola „Magdalenka” w Jelczu-Laskowicach odnośnie możliwości objęcia opieką dzieci w okresie wakacyjnym w miesiącu sierpniu w Przedszkolu Publicznym Nr 2 przy ul. Liliowej 3.

Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice w porozumieniu z dyrektorem Przedszkola Publicznego Nr 2 w Jelczu-Laskowicach, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom Rodziców informuje, że istnieje możliwość zapisu dzieci z Przedszkola „Magdalenka” na miesiąc SIERPIEŃ do Przedszkola Publicznego Nr 2 w Jelczu-Laskowicach.
Wnioski będą do pobrania w Przedszkolu Publicznym Nr 2 przy ul. Liliowej 3 od dnia 13.07.2020 (poniedziałek) od godz. 15.00
Opieka nad dziećmi jest dedykowana Rodzicom, którzy NIE OTRZYMAJĄ W MIESIĄCU SIERPNIU (03.08 – 29.08.2020) URLOPU WYPOCZYNKOWEGO Z ZAKŁADU PRACY oraz nie mają innej osoby, która zapewniłaby opiekę dziecku w tym okresie.
Składanie wniosków - OSOBIŚCIE w Przedszkolu Publicznym Nr 2 w Jelczu-Laskowicach przy ul. Liliowej 3 W NIEPRZEKRACZALNYM  TERMINIE do dnia 24.07.2020 (piątek) do godz. 15.00
Po tym terminie nie będą przyjmowane żadne wnioski.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN pierwszeństwo będą miały dzieci Rodziców pracujących w:
- służbach mundurowych
- służbie zdrowia
- zakładach produkcyjnych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
W drugiej kolejności do przedszkola będą mogły zostać przyjęte dzieci, których OBOJE RODZICE PRACUJĄ I W PODANYM TERMINIE NIE OTRZYMAJĄ W ZAKŁADZIE PRACY URLOPU WYPOCZYNKOWEGO
Osoby samotnie wychowujące oprócz zamieszczonego w załącznikach wniosku będą musiały wypełnić oświadczenie, że nie zamieszkują i nie prowadzą gospodarstwa domowego z inną osobą (oświadczenie to może podlegać weryfikacji w przypadku większej ilości chętnych dzieci niż miejsc w przedszkolu).
W dalszym ciągu obowiązuje reżim sanitarny, dzieci nie mają dostępu do wszystkich zabawek, nie mogą przynosić zabawek ani żadnych rzeczy z domu.
Może się zdarzyć, że będzie ograniczenie w wychodzeniu na plac zabaw, jeśli w tym czasie będzie on rozbudowywany. Dzieci będą pod opieką nauczycieli z Przedszkola Publicznego Nr 2.
Osoby, które złożą wnioski otrzymają informację o przyjęciu lub odrzuceniu wniosku do dnia 28.07.2020 (wtorek) drogą elektroniczną.
Od decyzji dyrektora o odrzuceniu wniosku nie ma odwołania.
Dziecko, które zakwalifikuje się do przedszkola w okresie wakacyjnym, a które nie będzie uczęszczało do placówki będzie miało naliczaną opłatę za wyżywienie.