^Do góry
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

O placówce

 
Przedszkole Publiczne Nr 2 w Jelczu-Laskowicach rozpoczęło swoją działalność 01.07.2018 r. Placówka usytuowana jest w środku Osiedla Metalowców, przy ul. Liliowej 3. Jest to adaptacja budynku żłobka z lat 80-tych.
 
Jesteśmy przedszkolem posiadającym 7 oddziałów w budynku mieszczącym się przy ul. Liliowej 3,  do których uczęszczają dzieci w wieku od 3 - 5 lat.
 
W przedszkolu dysponujemy siedmioma nowocześnie wyposażonymi salami z bogatą bazą dydaktyczną, łazienkami, czterema szatniami, gabinetem logopedycznym oraz dwoma placami zabaw wyposażonymi w profesjonalny sprzęt do zabaw na świeżym powietrzu - modernizacja placu zabaw w 2020 ze środków Budżetu Obywatelskiego 2019.
 
 
Pracujemy w godzinach od 6:00 – 17.00 od poniedziałku do piątku.
 
Specyfiką naszego przedszkola jest akceptacja wszystkich dzieci takimi jakie są, bez próby zmiany ich osobowości. Podziwiamy ich spontaniczność, entuzjazm oraz rozbudzamy ciekawość świata. Staramy się stworzyć im miłą, przyjazną atmosferę. Podejmowane przez nas działania dają dzieciom szansę na rozwijanie talentów, wyobraźni, zdobywanie nowych umiejętności. Jest to miejsce spotkań z przyjaciółmi i świetnej zabawy.
 
Przedszkole dysponuje własną kuchnią, gdzie przygotowywane są pełnowartościowe, smaczne, domowe posiłki dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci przy tej okazji mają możliwość poznania nowych smaków, szczególnie owoców i warzyw. Artykuły spożywcze są świeże i wysokogatunkowe. Zapewniają nam to stali dostawcy.
Kadra pedagogiczna to nauczyciele z powołaniem, pełni zaangażowania, kreatywni i twórczy, traktujący wszystkie dzieci podmiotowo. Praca w każdej grupie opiera się na wspieraniu ścieżki rozwoju każdego dziecka poprzez udział w zajęciach dydaktycznych, zabawach dowolnych, zabawach muzycznych i teatralnych oraz ćwiczeniach gimnastycznych prowadzonych przez nauczycielki.
W przedszkolu prowadzone są zajęcia z języka angielskiego, a dla dzieci objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną zajęcia z terapii logopedycznej.
Copyright © 2024. Publiczne Przedszkole nr 2 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.